سیل جاده ماکو به بازرگان مسدود کرد

منطقه آ زاد ماکو – ماکو – فرماندار ماکو گفت: در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب، بزرگراه آیت اله رفسنجانی ماکو – بازرگان بمدت چند ساعت مسدود شد.

 به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شاهین علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در مسیل روستای کوسج و سرازیر شدن آن به جاده بین المللی ماکو – بازرگان موجبات اختلال در عبور و مرور این محور فراهم شد.

وی افزود: با تلاش راهداران، نیروهای آتش نشانی و پلیس راه جهت عادی سازی شرایط باعث بازگشت عبور و مرور روان این جاده شد.

فرماندار ماکو اضافه کرد: بابیان اینکه بعد از جاری شده سیلاب قسمتی از بزرگراه آیت اله رفسنجانی ماکو – بازرگان، اراضی کشاورزی و تاسیسات تصفیه خانه آب شرب ماکو خسارت های قابل توجهی وارد کرد که میزان خسارات دردست بررسی است.

وی ادامه داد: با تلاش اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران، مسیر بازگشایی و خودروها با ترافیک آرام و بدون توقف تردد نمودند.

علیزاده علت حادثه در بزرگراه ماکو بازرگان عدم رعایت اصول فنی ومهندسی  عنوان کرد و خاطر نشان کرد:  در جریان اجرای پروژه بخش عمده ای از پل ها مسدود شده و توانایی انتقال سیلاب های عبوری را ندارند و  موضوع براساس بازدید های کارشناسی صورت گرفته و خطرپذیری بالای محل، به متولیان امر اعلام شده بود که متاسفانه اقدامات پیشگیرانه در این خصوص عملیاتی نگردید.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شهرستان ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی با ۲ کشور ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =