کد خبر: 28099

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۱۶:۲۳

مشکل کمبود نقدینگی در منطقه آزاد ماکو رفع می شود

منطقه آزاد ماکو – ماکو- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به وجود مشکل نقدینگی در این منطقه در راستای اجرای طرح های سرمایه گذاری مختلف گفت: این مشکل با استفاده از سامانه های پولی الکترونیک رفع می شود. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، غلامرضا سلیمانی در نشست با مدیرعامل شرکت توسعه تجارت […]

منطقه آزاد ماکو – ماکو- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به وجود مشکل نقدینگی در این منطقه در راستای اجرای طرح های سرمایه گذاری مختلف گفت: این مشکل با استفاده از سامانه های پولی الکترونیک رفع می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، غلامرضا سلیمانی در نشست با مدیرعامل شرکت توسعه تجارت توسن افزود: اجرایی شدن پلتفرم ‘سککوک’ در زمینه صادرات و واردات، رشد اقتصادی منطقه اقتصادی ماکو را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.
وی اضافه کرد: بنگاه ها و بازرگانان در مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد ماکو، برای تامین اعتبار به طور حرفه ای و نظام مند می توانند از برات الکترونیک استفاده کنند و خرید و فروش خود را در سامانه ‘سککوک’ صورت دهند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

 

ارسال دیدگاه