ورود مسافران خارجی از مرز بازرگان به کشور ۸ درصد افزایش یافت

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به تردد ۴۵۲ هزار و ۷۷۷ مسافر از طریق این مرز در سال جاری گفت: تعداد کل ترددکنندگان از این مرز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۱۶ درصد کاهش و ورود مسافران خارجی هشت درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، جابر اکبرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد مسافران خارجی ورودی به ایران از طریق این مرز در چهار ماه سال قبل را ۱۰۶ هزار و ۴۶ مسافر اعلام کرد و افزود: این تعداد امسال به ۱۱۳ هزار و ۸۱۵ مسافر افزایش یافته است.
وی متوسط تردد روزانه مسافران داخلی و خارجی از طریق این پایانه مرزی را سه هزار و ۶۵۲ نفر برشمرد و اضافه کرد: درچهار ماه امسال ۹۱ هزار و ۸۳۷ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده و میانگین تردد روزانه کامیون از این مرز ۷۴۱ دستگاه است.
وی ادامه داد: در این مدت به طور میانگین روزانه ۲۳ دستگاه اتوبوس از این پایانه مرزی تردد کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹درصد کاهش یافته است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مرز بازرگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می رود که در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
شهر مرزی بازرگان به عنوان نقطه خروجی مرز ایران به ترکیه در دامنه کوه آرارات قرار گرفته و نقطه انتهایی مسیر جاده ابریشم در ایران (که از پل خاتون در مرز ترکمنستان شروع شده و پس از عبور از استان های خراسان، سمنان، تهران، قزوین و زنجان از آذربایجان غربی عبور کرده است) محسوب می شود.
این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفته است و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − نه =