۵ طرح عمرانی و خدماتی در ماکو به بهره برداری رسید

خبر ماکو:

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت پنج طرح عمرانی و خدماتی شامل طرح های گازرسانی به مناطق روستایی، آبیاری قطره ای، مرمت و بازسازی قنات در ماکو به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، فرماندار ماکو روز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح ها بیان کرد: رویکرد دولت تدبیر و امید افزایش میزان بهره مندی خانواده های شهری و روستایی از نعمت گاز طبیعی است.
شاهین علیزاده افزود: دولت در راستای ارتقای شاخص های بهره مندی خانوارها از امکانات و خدمات عمومی برنامه ریزی های کلانی انجام داده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی گازرسانی به ۴۳ روستای این شهرستان اجرا می شود که امید است تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.
رسول نوری نسب، رییس اداره گاز ماکو نیز در این آیین بیان کرد: برای اجرای طرح های گازرسانی روستایی افتتاحی محور دانالو در هفته دولت امسال، ۳۹ میلیارد و۷۲۸ میلیون و ۵۷۱ هزار ریال هزینه شده است.
وی با اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح ها ۲۷۶ خانوار روستایی محور دانالو شامل تازه کند، میلان، حسو شیری، شاطر، محمد آباد و تخته دوزی از نعمت گاز بهره مند شدند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، در چهارمین روز هفته دولت همچنین سه طرح آبیاری قطره ای در روستاهای باشکند، گجوت و مولیک نیز با یک میلیارد و ۶۶۹ میلیون ریال هزینه و با اشتغال زائی برای ۱۸ نفر به بهره برداری رسید.
همچنین لایروبی و مرمت و بازسازی قنات روستای آدغان با اعتبار ۴۲۵ میلیون ریال هم افتتاح شد.
شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 15 =