امام جمعه ماکو: حملات تروریستی مردم را دربرابر توطئه های دشمنان هوشیارتر می کند

منطقه آزاد ماکو -ماکو – امام جمعه ماکو گفت: حملات تروریستی مردم را دربرابر توطئه های دشمنان هوشیارتر می کند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد هاشمی در بخشی از خطبه های اولین نماز عبادی سیاسی جمعه در شهر ماکو ضمن محکوم کردن عاملین رخداد تروریستی در رژه اقتدار اهواز، افزود: دستانی شیطانی و خبیث در پشت این اقدام جنایت‌کارانه وجود دارد که تنها هدف واحد این حادثه تروریستی ضربه زدن به امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب نماز جمعه ماکو ادامه داد: نقشه های شوم دشمنان انقلاب اسلامی ایران تنها به حملات تروریستی و کودک کشی ختم نمی شود بلکه امروزه یکی از راهبردهای اصلی آن ها ترویج جنگ روانی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه ایرانی است.

وی نماز را نزدیک کننده هر انسان با تقوا به خداوند تبارک و تعالی یاد کرد و اضافه کرد: نماز بسیاری از ناهنجاری‌های جامعه را ریشه کن می کند و زمینه ساز فلاح و رستگاری انسان می شود.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی بر لزوم تقویت دلها با محبت اهل بیت تاکید کرد و خاطر نشان کرد: خاندان اهل بیت علیه السلام تحولی شگرف در وجود انسان برای دستیابی به قرب الهی ایجاد می کنند.

وی با اشاره به اینکه عزاداری های اهل بیت زمینه های واجب شدن بهشت بر انسان را فراهم می کند، افزود: عزاداری ها توام با شعور و درک ارزش اهل بیت ارزش دارد.

خطیب نماز جمعه ماکو با اشاره به اینکه فراگیران دانش، باید در کنار برنامه های درسی برای تهذیب نفس نیز برنامه ریزی کنند، ادامه داد: دانش آموزان و دانشجویان در کنار فراگیری دروس تئوری باید به فراگیری دروس اخلاق در راستای تقویت پیوند روحی با خدای خویش تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 20 =