حدود ۴۹۰۰ نفر در کتابخانه ‌های عمومی ماکو عضو هستند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کتابخانه عمومی ماکو گفت: چهار هزار و ۸۹۲ نفر عضو کتابخانه‌های عمومی و مشارکتی این شهرستان هستند که از این تعداد، در ۶ ماه اول امسال ۶۰۲ نفر عضو جدید به کتابخانه های ماکو اضافه شده که ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، صابر عبدالله پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶ کتابخانه در این شهرستان وجود دارد که به همشهریان خدمات ارائه می‌دهند که از این تعداد سه کتابخانه مشارکتی و سه کتابخانه دیگر عمومی است.
وی ادامه داد: این کتابخانه‌های مشارکتی در ادارات و سازمان‌ها از جمله جمعیت هلال‌احمر ماکو، حوزه علمیه و زندان این شهرستان فعالیت می‌کند.
مدیر کتابخانه عمومی ماکو بابیان اینکه ۷۵ هزار و ۶۲۸ جلد کتاب در کتابخانه های شهرستان موجود است، افزود: در ۶ ماه اول سال جاری هشت هزار و ۷۹۲ جلد کتاب به امانت برده شده است.
وی از ایجاد بخش مجزا برای کودکان کتاب دوست خبر داد و اضافه کرد: ۶ هزار نسخه کتاب در این بخش در دسترس مشتاقان کتاب نونهال است.
وی بیان کرد: یکهزار و ۶۲۰ جلد کتاب توسط خیرین و کتاب دوست به کتابخانه های شهرستان اهدا شده است.
رییس کتابخانه عمومی ماکو با تاکید بر اینکه چهارهزار و ۸۹۲ نفر عضو در کتابخانه های ماکو در حال فعالیت و بهره مندی از کتابخانه های شهرستان هستند، گفت: به تمامی اعضا، کارت عضویت یکساله صادر می کنیم که با استفاده از این کارت می توانند در هر جای کشورمان از امکانات کتابخانه‌ها برخوردار شوند.
عبدالله پور از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و ادبی در این شهرستان خبر داد و گفت: به کمک انجمن کتابخوانان ماکو کلاس های دوره خوانی دیوان حافظ، دیوان شهریار برای رده سنی بزرگسالان و کلاس های داستان گویی، اوریگامی، سفالگری، آموزش خط با خودکار، انشا و املا نویسی برای رده سنی نوجوانان و نونهالان در این کتابخانه برگزار می شود که نونهالان در این کتابخانه ها با کمک اساتید شعر و ادب شهرستان، نحوه صحیح مطالعه، نوشتن و قصه گویی، شعرخوانی را به صورت رایگان و در طول هفته فرا می گیرند.
وی با اشاره به سرانه مطالعه کل کشور که ۳۵ دقیقه است، گفت: سرانه مطالعه شهرستان ماکو ۱۸ دقیقه برآورد می شود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی با ۲ کشور ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =