رییس سازمان امور اراضی کشور: زیرساخت ورود سرمایه گذاران به منطقه آزاد ماکو تسریع شود

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: تسریع در واگذاری و تعیین تکلیف اراضی ملی به بهره برداران منطقه آزاد ماکو به منظور ورود مطمئن سرمایه گذاران داخلی و خارجی از ضرورت های توسعه کشاورزی این منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، به نقل پایگاه اطلاع رسانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، علیرضا اورنگی روز یکشنبه در جلسه رفع تداخلات اراضی ملی و کشاورزی واقع در منطقه آزاد ماکو افزود: در حال حاضر از ۳۶۰ هزار هکتار از اراضی ملی واقع در منطقه آزاد ماکو در حدود ۳۸ هزار هکتار از اراضی مجهز به سیستم های نوین آبیاری شده است که رقم قابل توجهی نیست.
وی ادامه داد: در این اراضی اجرای طرح کاداستر باید در اولویت قرار گیرد و پیاده سازی طرح جامع و نظام های بهره برداری اراضی تسریع شود.
علی مراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی نیز در این جلسه با بیان اینکه حدود ۳۸ هزار هکتار از مجموع ۶۱ هزار و ۵۷۰ هکتار اراضی پایاب رودخانه ارس در منطقه آزاد ماکو قرار گرفته است، گفت: درباره چگونگی واگذاری، وضعیت بهره برداری و رفع مداخلات باید تصمیم گیری های واحد انجام شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: تا کنون بیش از ۵۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم های نوین ابیاری تجهیز شده است.
اسمعیل کریم زاده افزود: تداخلات اراضی ملی و مستثنیات اراضی واقع در منطقه ازاد ماکو باید هر چه سریعتر جهت احقاق حقوق بهره برداران این مناطق خارج از نوبت رفع و تعیین تکلیف شود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی، رییس سازمان امور اراضی و مجری طرح شبکه های آبیاری و زهکشی غرب و شمالغرب کشور با هدف بررسی روند عملیات اجرایی پروژه شبکه آبیاری بارانی طرح آغ چای دشت چایپاره از این منطقه بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 5 =