شرکت چینی خط آهن ماکو – جلفا را مطالعه می کند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شرکت CRFG چین مطالعات خط آهن جلفا – ماکو را انجام می دهد.

غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این شرکت پس از دیدار با مدیران منطقه آزاد ماکو و ارس، برای انجام مطالعات اعلام آمادگی کرده است.
وی اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو و ارس به جهت نزدیکی به کشور ترکیه به عنوان پل ارتباطی با اروپا جایگاه ویژه ای در افزایش ارتباطات تجاری و اقتصادی بین ایران با کشورهای همسایه و اروپایی داشته و برنامه مشترک احداث خط آهن ۱۴۰ کیلومتری از جلفا تا چشمه ثریا را در دستور کار خود قرار داده اند.
وی ادامه داد: درصورت فراهم شدن شرایط سرمایه گذاری از طرف جمهوری اسلامی ایران، تفاهم نامه عملیات احداث این پروژه منعقد خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شرکت CRFG یکی از شرکت های هلدینگ مطرح CREC چین است که جزو ۵۰۰ شرکت معتبر دنیا در اجرای پروژه های بزرگ عمرانی و زیربنایی به شمار می رود.
منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =