فرماندار: استانداردهای درمانی شوط در دولت تدبیر و امید ارتقا یافت

منطقه آزاد ماکو – شوط- فرماندار شوط با اشاره به اینکه قبل از دولت تدبیر و امید یک بیمارستان و ۲ درمانگاه در این شهرستان فعال بود، گفت: راه اندازی مراکز جامع خدمات سلامت در «مخور»، «مرگنلر» و «شوط» و همچنین درمانگاه تخصصی شهری و یک پایگاه سلامت دیگر، استانداردهای درمانی را در شوط افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حسن عبدالهی اصل روز یکشنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی در ارومیه با اشاره به اینکه یک درمانگاه خیرساز در «تازه کند» این شهرستان طی این دولت افتتاح شد، افزود: در حال حاضر مردم این شهرستان در کمتر از ۱۰ دقیقه می توانند به یکی از مراکز درمانی دسترسی پیدا کنند.
وی گفت: ارتقای روستای « یولاگلدی» از توابع شهرستان شوط به شهر یکی از خبرهای خوش دولت دکتر حسن روحانی در سال ۱۳۹۶ برای مردم این شهرستان بود.
وی افزود: این شهر نزدیک به پنج هزار نفر جمعیت دارد و تا سه ماه آینده ساختمان شهرداری در این شهر با دستور وزیر کشور تاسیس می شود.
وی با بیان اینکه تا قبل از سال ۱۳۹۵ تنها سه سالن ورزشی شهری در شوط وجود داشت، افزود: تا پایان سال جاری هشت سالن روستایی افتتاح می شود تا تعداد سالن های ورزشی این شهرستان به ۱۱ باب برسد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۷ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان از نعمت گاز بهره مند است، افزود: هم اکنون ۹۲ درصد جمعیت شهری و روستایی شوط از گاز برخوردار است.
وی اظهار امیدواری کرد: با اتمام طرح های در دست اجرا، این شهرستان در رده های بالای کشوری در خصوص گازرسانی روستایی قرار بگیرد و به عنوان نخستین شهرستان سبز آذربایجان غربی معرفی شود.
وی با بیان اینکه سه طرح آبخیزداری با هدف مدیریت منابع حوزه‌های آبخیز اعم از طبیعی و کشاورزی در این شهرستان انجام شده، افزود: چهار طرح دیگر در این زمینه در دست اجرا بوده و تا سه ماه آینده به اتمام می رسد و اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال برای این طرح ها پیش بینی شده است.
وی گفت: ۱۴ مدرسه تا سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در راستای اجرای عدالت اجتماعی در دولت تدبیر و امید به فضای آموزشی این شهرستان اضافه می شود.
وی بهسازی و تکمیل جاده های شهری و روستایی شهرستان شوط را از مهم ترین طرح های پیش روی این شهرستان اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شوط با بیش از ۵۸ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع است و در بین چهار شهرستان ماکو، چالدران، پلدشت و چایپاره قرار دارد؛ شوط، مرگنلر و یولاگلدی شهرهای این شهرستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =