کد خبر: 29409

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۸:۴۹

ماکویی ها حدود ۷۰۰۰ جلد کتاب به امانت گرفتند

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  رییس اداره کتابخانه های عمومی ماکو گفت: ۶هزار و ۸۹۲ جلد کتاب در نیمه نخست امسال به اعضای کتابخانه های این شهرستان امانت داده شد که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش نشان می دهد. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، صابر عبدالله پور روز پنجشنبه در گفت […]

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  رییس اداره کتابخانه های عمومی ماکو گفت: ۶هزار و ۸۹۲ جلد کتاب در نیمه نخست امسال به اعضای کتابخانه های این شهرستان امانت داده شد که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، صابر عبدالله پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو افزود: امسال  ۶۰۲نفر عضو جدید به اعضای فعال کتابخانه های ماکو اضافه شد.
وی ادامه داد: شش کتابخانه هم اکنون در سطح این شهرستان فعالیت می کنند که از این تعداد سه کتابخانه عمومی و سه کتابخانه نیز به طور مشارکتی ایجاد شد.
عبدالله پور اضافه کرد: هم اکنون چهار هزار و ۹۰۰نفر عضو فعال کتابخانه های ماکو هستند که از خدمات این مکان ها به طور رایگان استفاده می کنند.
رییس اداره کتابخانه های عمومی ماکو بیان کرد: بیش از ۷۵ هزارو ۶۲۸ جلد کتاب در کتابخانه های این شهرستان وجود دارد که در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در اختیار اعضا قرار می گیرد.
عبدالله پور خاطر نشان کرد: ادبیات، علوم اجتماعی، فلسفه و روانشناسی، ادیان ، زبان، علوم، هنر و سرگرمی، تاریخ و جغرافیا از جمله موضوعات کتاب های موجود در کتابخانه های ماکو است.

وی از ایجاد بخش مجزا برای کودکان کتاب دوست خبر داد و اضافه کرد: ۶ هزار نسخه کتاب در این بخش در دسترس مشتاقان کتاب نونهال است.

وی با اشاره به سرانه مطالعه کل کشور که ۳۵ دقیقه است، گفت: سرانه مطالعه شهرستان ماکو ۱۸ دقیقه برآورد می شود.
وی بیان کرد: یکهزار و ۶۲۰ جلد کتاب توسط خیرین و کتاب دوست به کتابخانه های شهرستان اهدا شده است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی با ۲ کشور ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز است.

۶۷ کتابخانه عمومی و ۴۰ کتابخانه مشارکتی در آذربایجان غربی وجود دارد و یک میلیون و ۵۳۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی نگهداری می شود.
نهاد کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی از طریق ارائه منابعی چون کتاب و نشریه، آموزش و نرم افزار از کتابخانه های مشارکتی حمایت می کند.

۷۱۳۲

ارسال دیدگاه