پروازهای داخلی فرودگاه ماکو از سرگرفته شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – سرپرست فرودگاه ماکو گفت: بعد از چند هفته وقفه پروازهای فرودگاه ماکو با یک هواپیما شرکت هواپیمایی آتا دوباره از سر گرفته شد .

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، قربان محرم نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به همت سازمان منطقه آزاد مقرر شد، ازسرگیری پروازهای داخلی از فرودگاه ماکو سه پرواز در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه با هواپیمای ۷۳۷ از فرودگاه ماکو پرواز صورت گیرد، که امروز چهارشنبه/۱۸ مهر / انجام شد.

وی افزود: پروازهای مشهد و کیش، پروازهای داخلی هستند که بعد از امکان سنجی مسافر و استقبال مردم برای شهرهای زیارتی و سیاحتی هم برنامه ریزی خواهد شد .

وی خاطر نشان کرد: با توجه به صدور مجوز مرز هوایی این فرودگاه، بزودی پروازهای خارجی نیز آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت ۳۳۴ هکتار احداث شده که در دی ماه سال گذشته شروع به فعالیت کرد و ظرفیت جایجایی یک میلیون نفر مسافر در سال را دارد .

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است

هواپیمایی آتا از جمله شرکت های هواپیمایی خصوصی است که خدمات ویژه ای را در منطقه شمال غرب انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =