کد خبر: 29565

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ - ۱۹:۰۱

کشفیات قاچاق انسان در گمرک بازرگان به ۱۹۷ نفر رسید

منطقه آزاد ماکو – بازرگان -مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به شناسایی ۱۷ نفر پس از کنترل محموله های هفت کامیون خروجی از ایران طی روزهای اخیر، گفت: مجموع کشفیات قاچاق انسان در این گمرک به ۱۹۷ نفر رسید. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار […]

منطقه آزاد ماکو – بازرگان -مدیرکل گمرک بازرگان با اشاره به شناسایی ۱۷ نفر پس از کنترل محموله های هفت کامیون خروجی از ایران طی روزهای اخیر، گفت: مجموع کشفیات قاچاق انسان در این گمرک به ۱۹۷ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۱۶ نفر از این افراد جزو اتباع خارجی و یک نفر دیگر ایرانی هستند، افزود: این افراد پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.
وی با تاکید بر اینکه این گمرک طی شهریور سال جاری به تجهیزات پیشرفته کنترلی ‘ایکس ری’ مجهز شد، ادامه داد: با بروز رسانی تجهیزات گمرکی، آمار کشفیات در این مرز رشد قابل توجهی داشته است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
این گمرک که در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شده، تنها مرز بین المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

ارسال دیدگاه