۱٫۶ میلیارد ریال صدقه در ماکو جمع آوری شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: در نیمه نخست امسال، یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال صدقه در این شهرستان جمع آوری شد که نسبت به مشابه سال قبل پنج درصد افزایش دارد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد محمدنژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان صدقه از ۶ هزار و ۸۹۲ صندوق بزرگ و کوچک جمع آوری و برای اجرای طرح های عمرانی، فرهنگی، تامین جهیزیه، کمک هزینه درمان، اشتغال و کمک های موردی مددجویان تحت پوشش این نهاد هزینه شده است.
وی بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره)، توسعه استفاده از صندوق های الکترونیکی در راستای کمک به افراد نیازمند با استفاده از کارت های بانکی است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو ادامه داد: این صندوق ها که بیشتر در ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی نصب می شود، به شماره حساب این نهاد وصل بوده و به طور مستقیم در اختیار این نهاد حمایتی قرار می گیرد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.
کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو یکهزار و ۸۰۴ خانوار با سه هزار و ۵۵۰ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۷٫۲ درصد و ۳٫۷ از نظر جمعیتی تحت پوشش کمیته امداد ماکو است و از تمامی خدمات بهره مند هستند.
این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 7 =