۱۱هزار تن چغندر قند از اراضی شوط برداشت می شود

منطقه آزاد ماکو – شوط – فرماندار شوط گفت: امسال در بیش از ۲۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان چغندر قند کشت شده است و بر اساس پیش بینی کارشناسان جهاد کشاورزی ۱۱ هزار تن چغندرقند از این اراضی تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حسن عبدالهی اصل روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تولید چغندرقند در این شهرستان با بکارگیری کشت مکانیزه و توجه به توصیه های فنی کارشناسان ۱۰ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: با هدف حمایت از چغندرکاران منطقه، اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است و در این خصوص هیچ گونه محدودیت اعتباری وجود ندارد.
وی در ادامه با بیان اینکه ۶۰ هکتار از اراضی شوط از ابتدای سال جاری به سیستم های نوین آبیاری تجهیز شده، افزود: تجهیز ۱۵۰ هکتار از اراضی در دست مطالعه بوده و مطالعه ۱۰ هکتار دیگر از اراضی شهرستان نیز به پایان رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، چغندرقند گیاهی دو ساله از تیره اسفناج است که به صورت یکساله زراعت می‌شود؛ شهرستان شوط ۳۵ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که از این میزان ۱۵هزار هکتار آبی و ۲۰هزار هکتار دیم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 15 =