۱۱۰۰ کیلوگرم هروئین در گمرک بازرگان کشف شد

منطقه آزاد  ماکو – بازرگان- مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران این گمرک موفق به کشف یکهزار و ۱۰۰ کیلوگرم هروئین از یک کامیون خروجی شدند

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران گمرک با بهره گیری از دستگاه ‘ایکس ری’ و به کمک سگ های موادیاب به بازرسی از بار یک کامیون مشکوک اقدام کرده و این میزان مواد مخدر که به طور ماهرانه در داخل پانل های گچی جاسازی شده بود را کشف کردند.
وی با بیان اینکه این محموله یکی بزرگترین کشفیات مواد مخدر در گمرکات کشور است، اضافه کرد: راننده این کامیون به عنوان متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد و کامیون حامل هروئین نیز توقیف شد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
این گمرک که در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شده، تنها مرز بین المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =