کد خبر: 29411

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۸:۵۲

۱۲۱۳ نیکوکار اهل ماکو در طرح اکرام ایتام مشارکت کردند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: یک هزار و ۲۱۳ خیّر نیکوکار طی شش ماه امسال در راستای عمل به آموزه های اسلامی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت کرده و سرپرستی حداقل یک یتیم را متقبل شده اند. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد […]

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: یک هزار و ۲۱۳ خیّر نیکوکار طی شش ماه امسال در راستای عمل به آموزه های اسلامی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت کرده و سرپرستی حداقل یک یتیم را متقبل شده اند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد محمدنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر ۱۹۳ یتیم و ۱۷۱ فرزند خانواده بی بضاعت در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.

وی اضافه کرد: در شش ماه نخست امسال بیش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال کمک از سوی خیران به این افراد صورت گرفته است، که نسبت به سال گذشته ۱۴درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: رفع مشکلات ایتام در زمینه تأمین مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان ایتام از جمله مواردی است که توسط حامیان انجام می شود.

وی ادامه داد: افراد خیّر و نیکوکار می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ایتام، یتیم موردنظر خود را نیز برای کمک های مالی مستمر انتخاب کنند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.

در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.

کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو یکهزار و ۸۰۴ خانوار با سه هزار و ۵۵۰ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۷٫۲ درصد و ۳٫۷ از نظر جمعیتی تحت پوشش کمیته امداد ماکو است و از تمامی خدمات بهره مند هستند.

این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

۷۱۳۲

ارسال دیدگاه