کد خبر: 29556

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۱۰:۴۱

۲۲٫۶ تن محصولات پتروشیمی قاچاق در مرز بازرگان توقیف شد

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران این گمرک با اجرای طرح رصد، ۲۲ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم محصولات پتروشیمی قاچاق از یک دستگاه کامیون خروجی کشف و ضبط کردند. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بار تحت […]

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران این گمرک با اجرای طرح رصد، ۲۲ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم محصولات پتروشیمی قاچاق از یک دستگاه کامیون خروجی کشف و ضبط کردند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بار تحت عنوان خرده پلاستیک برای خروج از کشور بارنامه داشت که با هوشیاری ماموران گمرک از خروج آن جلوگیری شد.
وی ادامه داد: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و به همراه کامیون و بار توقیفی با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
وی اضافه کرد: با راه اندازی سامانه جامع گمرکی و الکترونیکی شدن گمرک، اظهار تمامی کالاها و اطلاعات آنها تنها از طریق سامانه امکان پذیر و هم چنین امکان رهگیری آنها از این طریق در لحظه فراهم شده است.
مدیرکل گمرک بازرگان بیان کرد: استفاده از سامانه گمرکی و رصد اطلاعات از سوی ماموران گمرک در تمامی مبادی گمرکی این توانایی را به این سازمان داده است که هر گونه محموله که در این سامانه اظهار نشده و یا به خلاف اظهار شده است، شناسایی، کشف و توقیف شود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  گمرک بازرگان که در سال ۱۳۰۵ راه اندازی شده در مرز ایران و ترکیه قرار دارد و تنها مرز بین المللی بین ۲ کشور نیز به شمار می رود.
این گمرک به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

ارسال دیدگاه