۶۰ مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو صادر شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: در نیمه نخست امسال ۶۰ فقره مجوز سرمایه‌گذاری صنعتی و غیرصنعتی در این منطقه صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، ابراهیم جلیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود شرایط اقتصادی ویژه حاکم بر کشور، در نیمه نخست امسال ۱۸ فقره پروانه بهره‌برداری واحد صنعتی با اشتغال ۴۰۰ نفری در منطقه آزاد ماکو صادر شد که شاخص های بسیار خوب اشتغال این منطقه را بهتر خواهد کرد.
وی با بیان اینکه فضای کسب و کار در منطقه آزاد ماکو با تمامی مشکلات کشور، مطلوب بوده و اقتصاد در منطقه جریان دارد، اضافه کرد: ۱۸ فقره کارت بازرگانی در این مدت به فعالان اقتصادی و بازرگانان صادر شده است.
وی با اشاره به فعالیت ۹۲ واحد صنعتی با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال در منطقه آزاد ماکو بیان کرد: علاوه بر آن، هفت واحد تولیدی دانش‌بنیان طی سال جاری در این منطقه راه اندازی شده است.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: مجتمع پتروشیمی ماکو یکی از مهمترین طرح هایی است که با اعلام آمادگی سرمایه گذار، مقدمات احداث آن در سریع ترین زمان ممکن فراهم می شود.
جلیلی با اشاره به اینکه بخش معدن نیز محور توسعه منطقه آزاد ماکو بوده و هم اکنون ۱۱ معدن فعال در آن وجود دارد، افزود: در این رابطه سرمایه‌گذاری های بزرگی در آستانه شکل گیری است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + پانزده =