کد خبر: 29595

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۳

۷۰۰ جلد کتاب به کتابخانه شوط اهدا شد

منطقه آزاد ماکو – شوط – مدیر کتابخانه عمومی شوط با اشاره به اینکه بیش از یکهزار و ۲۵۰ نفر عضو این کتابخانه هستند، گفت: از ابتدای امسال ۷۰۰ جلد کتاب که در برخی موارد بسیار نفیس بوده به این مرکز اهدا شده تا در دسترس عموم قرار گیرد. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، […]

منطقه آزاد ماکو – شوط – مدیر کتابخانه عمومی شوط با اشاره به اینکه بیش از یکهزار و ۲۵۰ نفر عضو این کتابخانه هستند، گفت: از ابتدای امسال ۷۰۰ جلد کتاب که در برخی موارد بسیار نفیس بوده به این مرکز اهدا شده تا در دسترس عموم قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مهدی فرج زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر نزدیک به ۱۸ هزار جلد کتاب در کتابخانه شهرستان شوط موجود و قابل استفاده همه شهروندان و اعضاست.
وی از ایجاد بخش مجزا برای کودکان کتاب دوست در شوط خبر داد و اضافه کرد: حدود سه هزار نسخه کتاب در این بخش در دسترس مشتاقان کتاب نونهال قرار دارد.
وی ادامه داد: بخش نوسوادان، کتب دفاع مقدس، بخش شنیداری و دیداری، سالن مطالعه، بخش اینترنت، بخش کتاب مرجع و کودکان از قسمت های مختلف این کتابخانه به شمار می رود.
مدیر کتابخانه عمومی شوط بیان کرد: به تمامی اعضا، کارت عضویت یکساله صادر می شود که با استفاده از این کارت می توانند در هر جای کشور از امکانات کتابخانه‌ها برخوردار شوند.
وی افزود: کلیات، علوم عمومی، فلسفه و روانشناسی، ادیان، علوم اجتماعی، زبان، علوم خاص، علوم محض، هنرو سرگرمی، ادبیات، تاریخ و جغرافیا از جمله عناوین و موضوعات کتاب های موجود در کتابخانه های پلدشت است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، ۶۷ کتابخانه عمومی و ۴۰ کتابخانه مشارکتی در آذربایجان غربی وجود دارد و یک میلیون و ۵۳۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی نگهداری می شود.
نهاد کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی از طریق ارائه منابعی چون کتاب و نشریه، آموزش و نرم افزار از کتابخانه های مشارکتی حمایت می کند.
شهرستان شوط با بیش از ۴۸ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

ارسال دیدگاه