افزون بر ۱۴۰۰ نیکوکار ماکویی در طرح اکرام ایتام مشارکت کردند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: یک هزار و ۴۱۲ خیّر نیکوکار طی هفت ماه امسال در راستای عمل به آموزه های اسلامی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت کرده و سرپرستی حداقل یک یتیم را متقبل شده اند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد محمدنژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حال حاضر ۱۹۳ یتیم و ۳۶۵ فرزند خانواده بی بضاعت در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.
وی افزود: در هفت ماه امسال بیش از سه میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال کمک از سوی خیران به این افراد صورت گرفته که نسبت به سال گذشته ۱۰درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه مبالغ کمک شده جهت رفع مشکلات ایتام در زمینه تأمین مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان ایتام هزینه می شود، اضافه کرد: افراد خیّر و نیکوکار می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ایتام، یتیم موردنظر خود را نیز برای کمک های مالی مستمر انتخاب کنند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.
در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.
کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو یکهزار و ۸۰۴ خانوار با سه هزار و ۵۵۰ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۷٫۲ درصد و از نظر جمعیت ۳٫۷ درصد تحت پوشش کمیته امداد ماکو بوده و از تمامی خدمات بهره مند هستند.
این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یازده =