بانک: برای الحاق چالدران به منطقه آزاد ماکو می کوشیم

خبرماکو:

مشاور رئیس جمهوری گفت: با حل ایراد شورای نگهبان به مصوبه الحاق چالدران به منطقه آزاد ماکو، تلاش خود برای تصویب آن به کار خواهیم گرفت.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو: مرتضی بانک روز دوشنبه در مراسم شورای اداری و دیدار با فعالان اقتصادی ، اجتماعی و نخبگان شهرستان چالدران در محل سالن اجتماعات فرمانداری، بیان کرد: شهرستان مرزی چالدران سابقه تاریخی طولانی دارد و وفاداری این مرزنشینان برای این نظام و انقلاب ثابت شده است.

مشاور رییس جمهوری ادامه داد: این مرزداران هستند که با تمام سختی ها و مشکلات پشت سر این نظام ایستاده اند.
وی افزود: به طور حتم همه خواسته های این شهرستان را به رییس جمهوری منتقل خواهم کرد.
وی اضافه کرد: امنیت لازم برای سرمایه گذاری باید ایجاد شود تا بتوان به راحتی در این منطقه سرمایه گذاری کرد و زمینه ساز حل مشکلات بیکاری شد.
بانک ادامه داد: دولت باید قوانین، بسترها و زیرساخت های لازم را تسهیل کند تا سرمایه گذاران بتوانند با اطمینان کامل در هر منطقه سرمایه گذاری کند.
وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد ماکو ۲۵۶ برنامه برای ۴ سال آینده در بخش های مختلف تدوین کرده است، افزود: منطقه آزاد ماکو در آینده به قطب تولیدات کشاورزی، صنعتی و تجاری تبدیل می شود.
وی یادآوری کرد: تا پایان سال ۱۴۰۰برای طرح های عمرانی بیش از ۲هزار میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است.
وی با تاکید براینکه مردم با وجود مشکلات به آزادی و توسعه کشورشان عشق می ورزند، بیان کرد: مردم ایران به دنیا نشان داده اند که لحظه ای از توسعه و پیشرفت نخواهند ایستاد و همواره همپا با دولت برای تحقق اهداف تلاش می کنند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  مرتضی بانک در روز جاری/دوشنبه/ و همزمان با سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی، در شهرستان چالدران حضور یافت و بعد از آن به شوط رفت.
منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
وسعت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 13 =