با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ ۱۰۴۰ میلیارد ریال طرح کشاورزی در پلدشت افتتاح می شود

منطقه آزاد ماکو – پلدشت – فرماندار پلدشت گفت: ۲ طرح کشاورزی به ارزش یکهزار و ۴۰ میلیارد ریال با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری می رسد.

اکبر عبدالله نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این طرح ها شامل پایاب سد قیقاج با اعتبار ۵۲۰ میلیارد ریال و شبکه آبیاری و زهکشی این سد به مساحت یکهزار و ۱۰۰هکتار با اعتبار ۵۲۰ میلیارد ریال است.
وی افزود: همچنین در این سفر، عملیات ساخت مجتمع دامداری ۱۰ هزار راسی توسط شرکت سرمایه گذاری صنایع عمومی تامین وابسته به سازمان تامین اجتماعی با اعتبار پیش بینی شده یکهزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی آغاز می شود که مدت اجرای این طرح سه سال است.
وی اضافه کرد: تسریع در تعریض محور مرگنلر به پلدشت، تامین آب شرب بخش ارس از منشا مطمئن و پایدار، احداث تصفیه خانه شبکه آب و فاضلاب شهر پلدشت، تکمیل دایک خاکی پلدشت و روستاهای واقع در جوار رودخانه ارس از جمله مطالبات این شهرستان از هیات دولت به شمار می رود.
فرماندار پلدشت ادامه داد: تکمیل پروژه های زهکشی عمیق دشت زنگنه، احداث مرکز آموزش فنی و حرفه ای، احداث مراکز جامع سلامت پلدشت و نازک علیا، تجهیز کلینیک درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) و تکمیل شهرک صنعتی پلدشت از دیگر موارد مطرح برای درخواست از وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان نماینده هیات دولت است.
به گزارش ایرنا شهرستان پلدشت در شرق شهرستان ماکو، شمال آذربایجان‌غربی و در کرانه جنوبی رود ارس قرار دارد.
رییس جمهوری و اعضای هیات دولت فردا /دوشنبه/ در دومین سفر استانی خود میهمان مردم آذربایجان غربی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =