بیش از دو میلیارد ریال صدقه در ماکو جمع آوری شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: در هفت ماه امسال، دو میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال صدقه در این شهرستان جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد محمدنژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان صدقه را از ۶ هزار و ۸۳۱ صندوق بزرگ و کوچک شامل نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ صندوق توزیع شده در خانواده ها و حدود ۳۵۰ صندوق در سطح شهر و روستا جمع آوری کرده ایم.

وی با بیان اینکه صدقات جمع آوری شده برای اجرای طرح های عمرانی، فرهنگی، تامین جهیزیه، کمک هزینه درمان، اشتغال است،اضافه کرد: برای کمک های موردی مددجویان تحت پوشش این نهاد نیز هزینه می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.

در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.

کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو یکهزار و ۷۰۸ خانوار با سه هزار و ۲۷۳ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۷٫۰۴ درصد و ۳٫۵۲ از نظر جمعیتی تحت پوشش کمیته امداد ماکو است و از تمامی خدمات بهره مند هستند.

این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =