بیش از ۵۱کیلوگرم تریاک در گمرک بازرگان کشف شد

منطقه آزاد ماکو – بازرگان-  مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران این گمرک موفق به کشف ۵۱ کیلو و۵۰۰گرم تریاک از سه کامیون عبوری از مرز شدند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران گمرک با بهره گیری از دستگاه ‘ایکس ری’ و به کمک سگ های موادیاب به بازرسی سه کامیون مشکوک اقدام کردند و این میزان تریاک که به طورماهرانه درکف یک دستگاه دیزی ساز، درچهاردستگاه تنورنانوایی و دریک دستگاه پخت نان درآن جاسازی شده بود را کشف کردند.

وی اضافه کرد: در این رابطه سه نفر به عنوان متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیرمراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد و کامیونهای  حامل مواد نیز توقیف شد.

وی خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است که برخی از رانندگان محموله های تجاری صادراتی ، وارداتی و ترانزیتی با وجود اینکه از جاسازی انواع مواد مخدر در داخل محموله ها بی اطلاع بوده اند، در خارج از مرزها به اتهام جاسازی مواد مخدر شناسائی و به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند .

وی تاکید کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحو با حوزه صادرات، واردات و ترانزیت سر و کار دارند دعوت بعمل می آورد که  در صورت مواجهه به موارد مشکوک مراتب را به مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته و یا مدیران کل گمرکات اجرائی اطلاع دهند تا اقدامات قانونی بعدی صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

این گمرک که در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شده، تنها مرز بین المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =