زندگی‌نامه شهید نامدار علیزاده

منطقه آزاد ماکو- ماکو  -گوشه‌ای از زندگی نامه شهید نامدار علیزاده یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری خبرماکو، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.
شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.
شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید ابراهیم عیسی مداری یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

فرازی از زندگینامه شهید:
شهید نامدار علیزاده به سال ۱۳۲۳ در شهرستان ماکو در یک خانواده متوسط و مذهبی دیده به جهان گشود. پس از اتمام دوره ابتدایی، ترک تحصیل کرد و به شغل بنایی مشغول شد. پس از مدتی ازدواج کرد و به شهرستان ارومیه مهاجرت نمود. ساده زیستی یکی از خصوصیات بارز ایشان بود. با اینکه شهید از قشر مستضعف جامعه بود،، اما همیشه سعی می‌کرد که به افراد مستمند و بی بضاعت کمک کند. به شخص رهبری احترام خاصی قائل بود. در هر لحظه آماده دفاع از میهن اسلامی بود. شهید علاقه زیادی به امام حسین (ع) داشت و هر سال در مراسم عزاداری امام حسین (ع) شرکت می‌کرد.
عوامل مؤثری که ایشان را به سوی جبهه کشاند، دفاع از اسلام و ناموس و حیثیت کشور بود. چون دشمن را در خاک وطنش می‌دید، احساس می‌کرد که نباید غفلت کرد. بنابراین به عضویت بسیج درآمد و مشغول انجام وظیفه گردید. تا اینکه پس از ۲ سال حضور در جبهه‌های مختلف کشور مخصوصاً در منطقه کردستان، سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۳/۳ یگان خدمتی پادگان مالک اشتر شهید چمران، در حین درگیری با حزب منحله دمکرات در منطقه کردستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
روحش شاد و یادش گرامی باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + ده =