فرماندار: روستاهای دارای گاز طبیعی ماکو در دولت تدبیرو امید ۳ برابر شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – فرماندار ماکو با اشاره به بهره مندی ۱۱ روستای این شهرستان از گاز طبیعی در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید گفت: با اجرای عملیات گازرسانی، تعداد روستاهای برخوردار از گاز طبیعی به ۱۷ مورد رسید که حدود سه برابر پیش از دولت یازدهم است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شاهین علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید، ۴۴۶ خانوار روستایی شهرستان ماکو از گاز طبیعی برخوردار شده اند.
وی ادامه داد: گازرسانی به ساختمان مرکزی منطقه آزاد ماکو، روستاهای کوسج، علی آباد نایب کندی، جگنلوی کرد با یک دستگاه تقلیل فشار، اجرای هشت هزار و ۶۰۰ متر شبکه گذاری و اتمام شبکه گذاری به هفت روستای محور قره تپه و کارخانه سیمان با ۲ ایستگاه تقلیل فشار و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از جمله فعالیت های صورت گرفته طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید در ماکو به شمار می رود.
وی بیان کرد: همچنین عملیات گاز رسانی به شهرک صنعتی شماره ۲ و سایت صنایع سبک منطقه آزاد با یک ایستگاه تقلیل فشار و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال در این مدت آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
فرماندار ماکو آغاز عملیات احداث ایستگاه دوم تقلیل فشار گاز ماکو با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، نصب ۱۰۰۰ دستگاه علمک در ماکو و روستاهای دارای گاز طبیعی، نقشه برداری و برنامه ریزی برای گازرسانی به سایر روستاهای بالای ۲۰ خانوار ماکو و بازرگان را از دیگر اقدامات صورت گرفته طی مدت فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه گازرسانی برشمرد.
وی آبرسانی به شهرهای ماکو و شوط با اعتباری بالغ بر ۳۵۶ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، اجرای طرح ساختمان شهید قنبری و شبکه آبیاری و زهکشی با تخصیص اعتبار ۸۶۴ میلیارد و ۷۷۵ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی را از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه آب عنوان کرد.
فرماندار ماکو اجرای پروژه آبرسانی در ۱۶ روستا، احداث خط انتقال و شبکه توزیع با اعتبار ۲۷ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال، احداث مخزن ۱۰۰ متر مکعبی، بهسازی چشمه و تجهیز چاه، احداث خط انتقال و شبکه ۱۰۰ متر مکعبی، احداث ایستگاه پمپاژ و مخازن بتنی و پلی اتیلن با اعتبار ۴۳ میلیارد و ۴۳۱ میلیون ریال، احداث تصفیه خانه در روستاهای جگن کرد و حسو شیری با اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را از فعالیت های صورت گرفته در بخش آبرسانی روستایی برشمرد.
علیزاده با بیان اینکه قبل از شروع دولت تدبیر و امید تنها یک شهرک صنعتی در ماکو مستقر بود، گفت: در مدت فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم، سه شهرک صنعتی راه اندازی شده و واحدهای تولیدی از ۳۵ به ۶۴ واحد افزایش یافته است.
وی افزود: معابر شهرک صنعتی ۲ ماکو با اعتبار پنج میلیارد و ۴۵ میلیون ریال زیرسازی و جدول گذاری شده است و همچنین عملیات انشعابات فاضلاب واحدهای صنعتی شهرک صنعتی ماکو با اعتبار ۴۹۷ میلیون ریال انجام شده است.
وی به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در بخش بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: افزایش پوشش بیمه ای سلامت مردم منطقه، راه اندازی کلینک ویژه تخصصی در بیمارستان قدس، افزایش تعداد پزشکان متخصص ارائه کننده خدمات، احداث ساختمان دیالیز خیرساز و افزایش ظرفیت تخت های دیالیز در بیمارستان فجر ماکو، احداث بخش سرطان شناسی در بیمارستان فجر ماکو، احداث ساختمان جدید مرکز خدمات جامع سلامت روستایی قره تپه، احداث ساختمان اصلی ستاد شبکه در محل ساختمان قدیمی و ایجاد مراکز فوریت های پزشکی دیم قشلاق از جمله فعالیت های انجام گرفته بخش بهداشت و درمان است.
علیزاده اجرای شبکه تصفیه خانه ماکو با اعتبار ۸۷ میلیارد ریال را از از اقدامات صورت گرفته در بخش فاضلاب شهری عنوان کرد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،، ماکو یکی از شهرهای آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است این شهر در نزدیکی مرز ایران و ترکیه قرار دارد بیش از ۱۰۰ روستا را در خود جای داده و علاوه براین دارای آثار تاریخی بی نظیر همانند کاخ موزه باغچه جوق است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 16 =