مسیرهای راهپیمایی ۱۳ آبان در ماکو و بازرگان اعلام شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو -رئیس تبلیغات اسلامی ماکو گفت: مسیرهای راهپیمایی ۱۳ آبان در ماکو و بازرگان مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حجت الاسلام رضا ابراهیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سیزدهم آبان هر سال، یادآور سه رخداد مهم در تاریخ ایران اسلامی است، تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ که ابهت آنها با این کار شکسته شد.

وی افزود: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، رئیس جمهور آمریکا با ترفند تحریمهای اقتصادی جنگ روانی می خواهد ابهت خود با تخت شعاع قراردادن راهپیمایی ۱۳ آبان بگرداند، که چنین چیزی امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد:  راهپیمایی ۱۳ آبان ماکو در ساعت ده و سی از مقابل مرکز مخابرات ولایت شروع و بعد از طی مسیر خیابان امام در مقابل اداره مخابرات به پایان خواهد رسید.

ابراهیمی اضافه کرد: همچنین مسیر راهپیمایی در شهر مرزی بازرگان نیز از مقابل مسجد جامع شروع و بعد از طی مسیر خیابان باهنر و خیابان امام در مقابل مسجد جامع با قرائت قطعنامه به پایان خواهد رسید.

۱۳ آبان با توجه به یادآور سه رویداد تاریخی شامل تبعید امام راحل به ترکیه، قتل عام دانش آموزان مبارز و تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست؛ این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است و شهر بازرگان  نیز از بخش های این شهرستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 3 =