ورود افزون بر ۲۱۱هزار مسافر خارجی از مرز بازرگان به کشور

منطقه آزاد ماکو – بازرگان –  مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به تردد ۷۹۳ هزار و ۵۵۴ مسافر از طریق این مرز در سال جاری گفت: تعداد کل ترددکنندگان از این مرز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۱۹ درصد کاهش و ورود مسافران خارجی ۱۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، جابر اکبرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد مسافران خارجی ورودی به ایران از طریق مرز بازرگان در هفت ماهه امسال قبل را ۱۸۰ هزار و ۵۳۶ نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد امسال به ۲۱۱ هزار و ۸۹۱ نفر افزایش یافته است.

وی متوسط تردد روزانه مسافران داخلی و خارجی از طریق این پایانه مرزی را سه هزار و ۷۷۹ نفر برشمرد و اضافه کرد: در ۷ماهه امسال ۱۵۷ هزار و ۸۲۸ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده و میانگین تردد روزانه کامیون از این مرز ۷۵۲ دستگاه است.

وی ادامه داد: در این مدت به طور میانگین روزانه ۲۵ دستگاه اتوبوس از این پایانه مرزی تردد کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، مرز بازرگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می رود که در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

شهر مرزی بازرگان به عنوان نقطه خروجی مرز ایران به ترکیه در دامنه کوه آرارات قرار گرفته و نقطه انتهایی مسیر جاده ابریشم در ایران (که از پل خاتون در مرز ترکمنستان شروع شده و پس از عبور از استان های خراسان، سمنان، تهران، قزوین و زنجان از آذربایجان غربی عبور کرده است) محسوب می شود.

این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفته است و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =