چالدران مقصد کاروان های راهیان نور شمال آذربایجان غربی شد

خبرماکو :

معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران گفت: این شهرستان میزبان و مقصد کاروان های راهیان نور دانش آموزان بسیجی شهرستان های شمال آذربایجان غربی شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛ سرهنگ پاسدار سید روح الله جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امسال بیش از سه هزار نفر از بسیجیان شهرستان های شمال استان در قالب کاروان راهیان نور با اعزام به شهرستان چالدران از مناطق عملیاتی ، مرزی و یادمانهای شهدای این شهرستان بازدید کرده اند.
وی بیان کرد: در آخرین مورد از این بازدیدها، کاروانی متشکل از یک هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان بسیجی شهرستان های شمال استان از مناطق مرزی و عملیاتی چالدران با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی بیشتر با فرهنگ دفاع مقدس بازدید کردند.
وی اضافه کرد: یادمان شهدای محلملو، قره دره، یادمان شهدای جنگ چالدران و یادمان شهدای گمنام از جمله مناطقی هستند که دانش آموزان بسیجی از آن بازدید می کنند.
معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران ادامه داد: برگزاری مسابقه نقاشی و دل نوشته با موضوع ایثار و شهادت و دفاع مقدس از جمله دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛، شهرستان چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و ۱۴۴ کیلومتر مرز با کشور ترکیه دارد که حدود یک چهارم مرزهای آذربایجان غربی با این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =