کد خبر: 29762

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۲۲:۳۲

چالدران مقصد کاروان های راهیان نور شمال آذربایجان غربی شد

خبرماکو : معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران گفت: این شهرستان میزبان و مقصد کاروان های راهیان نور دانش آموزان بسیجی شهرستان های شمال آذربایجان غربی شد. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛ سرهنگ پاسدار سید روح الله جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امسال بیش از سه هزار نفر […]

خبرماکو :

معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران گفت: این شهرستان میزبان و مقصد کاروان های راهیان نور دانش آموزان بسیجی شهرستان های شمال آذربایجان غربی شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛ سرهنگ پاسدار سید روح الله جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امسال بیش از سه هزار نفر از بسیجیان شهرستان های شمال استان در قالب کاروان راهیان نور با اعزام به شهرستان چالدران از مناطق عملیاتی ، مرزی و یادمانهای شهدای این شهرستان بازدید کرده اند.
وی بیان کرد: در آخرین مورد از این بازدیدها، کاروانی متشکل از یک هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان بسیجی شهرستان های شمال استان از مناطق مرزی و عملیاتی چالدران با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی بیشتر با فرهنگ دفاع مقدس بازدید کردند.
وی اضافه کرد: یادمان شهدای محلملو، قره دره، یادمان شهدای جنگ چالدران و یادمان شهدای گمنام از جمله مناطقی هستند که دانش آموزان بسیجی از آن بازدید می کنند.
معاون هماهنگ کننده سپاه چالدران ادامه داد: برگزاری مسابقه نقاشی و دل نوشته با موضوع ایثار و شهادت و دفاع مقدس از جمله دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛، شهرستان چالدران با ۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و ۱۴۴ کیلومتر مرز با کشور ترکیه دارد که حدود یک چهارم مرزهای آذربایجان غربی با این کشور است.

ارسال دیدگاه