کاروان راهیان نور پلدشت به مناطق عملیاتی اعزام می شود

منطقه آزاد ماکو- ماکو – فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت گفت: کاروان راهیان نور پلدشت طی ۲ مرحله در اواخر همین ماه /آبان/ به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام می شود.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، سرهنگ پاسدار مقصود داوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: راهیان نور، فرهنگ ایثار و شهادت را در میان نسل جوان جامعه ترویج می دهد.
وی اضافه کرد: کاروان راهیان نور پلدشت در قالب هشت دستگاه اتوبوس حامل ۳۶۰ نفر عازم مناطق عملیاتی شمال غرب کشور می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت بازدید از مناطق عملیاتی و آشنایی جوانان با رشادت های دوران دفاع مقدس را یکی از مهمترین اقدامات در فرهنگ سازی در این زمینه عنوان کرد.
به گزارش ایرنا مناطق عملیاتی مستقر در استان های آذربایجان غربی و کردستان جزو مناطق عملیاتی شمالغرب کشور محسوب می شود و هرساله کاروان های راهیان نور را از مناطق مختلف کشور میزبانی می کند.
وجود مناطق عملیاتی مختلف دوران دفاع مقدس در این استان باعث شده است تا سالانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از استان های همجوار آذربایجان غربی از مناطق عملیاتی آن بازدید کنند.
شهدای شیمیایی، شهدای دارساوین، بلفت سردشت، شهید بروجردی نقده، شهید ناصر کاظمی و شهدای تمرچین پیرانشهر جزو یادمان های مهم آذربایجان غربی است که سالانه پذیرای زائران کثیری از اقصی نقاط کشور است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، پلدشت به عنوان یکی از شهرستان‌های مرزی آذربایجان غربی بوده و جمعیت آن در سال ۱۳۸۵، هشت هزار و ۵۸۴ نفر بود و جمعیت آن در آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ به ۱۱ هزار و ۴۷۲ نفر رسیده ‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =