کسب رتبه سوم اداره اوقاف ماکو بین ادارات استان در کشور

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  رییس اداره اوقاف و امور خیریه ماکو گفت: این اداره در عملکرد سال گذشته رتبه سوم بین ادارات استان آذربایجان غربی را در کشور کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو ، اسماعیل اسکندر زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امسال هفت وقف جدید به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان ثبت شده و تعداد موقوفه های آن به ۲۳۳ مورد رسیده است.

وی ادامه داد: از هفت وقف جدید سال جاری سه وقف منفعتی و چهار موقوفه نیز انتفاعی بوده و برای تامین هزینه های روزانه مساجد وقف شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه درآمد موقوفات ماکو در ۷ماهه سال جاری بیش از دو میلیارد ریال بود، اضافه کرد: این درآمد موقوفات برای هزینه های روزانه مساجد، کمک به فقرا، تبلیغات اسلامی، قرآنی و مذهبی صرف شده است.

اسکندر زاده به توزیع ۵۰۰جلد قرآن کریم در بین مساجد، حسینیه ها، مهدهای قرآن و مراکز قرآنی اشاره کرد و گفت: در اوایل آذر ماه محفل با انس با همکاری دانشگاه آزاد ماکو برگزار خواهدشد.

وی به تخصیص یک میلیارد ریال بین مساجد سطح شهرستان ماکو نیز اشاره کرد و افزود: این مبالغ از محل طرح زکات (مساجدی که دارای رقبه هستند)، مبلغ ۴۰۰میلیون ریال، از اعتبارات دولتی مبلغ ۲۰۰میلیون ریال و از محل در آمد موقوفات مبلغ ۴۰۰میلیون ریال اختصاص داده شده است.

رییس اداره اوقاف ماکو تفاهم نامه مشترک بین کمیته امداد از دیگر فعالیتهای مهم این اداره برشمردو خاطر نشان کرد: در قالب این تفاهم نامه مددجویان این نهاد کلاس آموزشهای قرآنی را فرا می گیرند، از ابتدای سالجاری تاکنون ۶۳۰نفر در کلاسها شرکت نمودند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  سنت حسنه وقف از دیرباز به شکل های گوناگون در تاریخ بشر وجود داشته و اسلام آن را در مسیری روشن، منطقی، هدفدار، مترقی و دقیق قرار داده است.
شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =