کمبود اکسیژن علت مرگ ماهیان سد ارس اعلام شد

منطقه آزاد ماکو – پلدشت – رییس اداره شیلات پلدشت گفت: طبق بررسی های صورت گرفته تجمع ماهی ها در جلو توربین سد و کمبود اکسیژن عامل اصلی مرگ ماهی ها در دریاچه پشت سد ارس برآورد شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  و به نقل از روابط عمومی اداره شیلات، محمد مقدم روز سه شنبه در این خصوص بیان کرد: انتشار تصاویر ماهی های مرده در قسمتی از سد ارس که حساسیت های مردمی را در پی داشت، به سرعت توسط اداره شیلات مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این اتفاق بیش از ۶ هزار قطعه ماهی تلف شد.
وی با بیان اینکه به دلیل زیست ماهی های گرم آبی در کف دریاچه سد ارس، همه ساله شاهد اتفاق مشابه هستیم، گفت: طی سال جاری تلفات ماهی ها در این رابطه بیشتر بوده است.
مقدم در رابطه با تغییر رنگ آب قسمتی از آب این سد نیز بیان کرد: رنگ هایی که در سطح آب دیده شده ناشی از وجود جلبک های موجود در آب رودخانه است و تهدیدی از این سو بر آبزیان دریاچه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شایعه آلودگی رودخانه ارس به دلیل ورود مواد آلاینده کارخانجات بی اساس است، افزود: هیچگونه آلودگی در آب رودخانه ارس و به تبع آن در دریاچه پشت سد وجود ندارد و نتایج بررسی ها و آزمایشات به صورت کتبی به ادارات مربوطه ارسال شده است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو ، طی هفته گذشته انتشار گسترده مرگ ماهی های سد ارس منجر به گمانه زندی های مختلفی در این رابطه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =