۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در بازرگان کشف شد

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران گمرک دو هزار لیتر گازوئیل قاچاق از داخل سه دستگاه کامیون صادراتی کشف کردند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : ماموران گمرک بازرگان با استفاده از دستگاه ایکس ری متوجه سوخت اضافی در کانتینر سه کامیون حامل بار صادراتی شدند و از خروج این کامیون ها جلوگیری کردند.

وی افزود: این کامیون ها حامل بار صادراتی به مقصد ترکیه بودند که ماموران گمرک توانستند با استفاده از  ایکس ری ۲ هزار لیتر سوخت قاچاق را کشف و ضبط کنند.

وی اضافه کرد: راننده این کامیونها دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

وی با تاکید بر اینکه این گمرک طی شهریور سال جاری به تجهیزات پیشرفته کنترلی ‘ایکس ری’ مجهز شد، ادامه داد: با بروز رسانی تجهیزات گمرکی، آمار کشفیات در این مرز رشد قابل توجهی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شده وتنها مرز بین المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هشت =