۶۲ هزار نفر در ماکو تحت پوشش بیمه سلامت هستند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – پلدشت – رییس اداره بیمه سلامت ماکو گفت: ۶۲هزار و ۴۰۰ نفر در این شهرستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که ۶۵ درصد کل جمعیت این شهرستان را به خود اختصاص می دهد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، حمید نصیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حال حاضر ۶۲ نفر از مبتلایان به بیماری صعب العلاج از خدمات ۱۰۰ درصد رایگان بیمه سلامت بهره مند هستند.
وی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال هزینه های درمانی در این شهرستان ۷۰ میلیارد ریال بود که از این مقدار ۴۵ میلیارد ریال به عنوان مطالبات موسسات طرف قرارداد این بیمه پرداخت شده است.
رییس اداره بیمه سلامت پلدشت نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ۳۶ هزار و ۳۰۴ نفر بیمه شده این بیمه در این شهرستان وجود دارد، بیان کرد: ۱۸ نفر بیمار خاص /هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، پیوند کلیه، ام اس/ تحت پوشش بیمه سلامت این شهرستان است.
حامد صلصالی ادامه داد: در سایه بیمه سلامت همه شهروندان پلدشت دارای بیمه درمانی هستند و اگر کسی فاقد بیمه باشد، می تواند با مراجعه به نمایندگی بیمه سلامت (دفاتر پیشخوان) دفترچه بیمه را در کمتر از ۱۰ دقیقه دریافت کند.
وی بیان کرد: اگر کسی شکایتی از نظر دارویی داشت، می تواند به اداره بیمه سلامت پلدشت واقع در مجتمع اداری مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۴۲۸۶۵۲۴ تماس بگیرد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،، پلدشت در شرق شهرستان ماکو و در کرانه جنوبی رود ارس قرار دارد.
شهرستان پلدشت بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت دارد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =