بالغ بر ۶۰هزار نفر عضو صندوق اعتباری هنر می باشد

منطقه آزاد ماکو – ماکو :  معاون صندوق اعتباری هنر گفت: بالغ بر ۶۰هزار نفر عضو صندوق اعتباری هنر می باشد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منصور وحیدی فر، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در سال ۱۳۸۲ دولت جمهوری اسلامی ایران بنا بر ضرورت پیگیری امور هنرمندان صندوقی تحت عنوان صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران تشکیل و تا به امروز بالغ بر ۶۰هزار نفر عضو دارد.

وی افزود: این صندوق در زمینه های تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، طرح تکریم مستمری، کمک مستمری و تسهیلات رفاهی به هنرمندان امکانات لازم را ارائه می کند.

وحیدی فر ادامه داد: خدمات برای هنرمندان در صندوق یکسان است و تمایزی وجود ندارد.

وی اضافه نمود: بالغ بر ۴۲هزار نیز از طریق این صندوق جهت استفاده بیمه تامین اجتماعی معرفی شده است و از خدمات آن بهره مند هستند.

وی خاطر نشان کرد: در دو سال گذشته نیز بالغ بر ۴۷ هزار نفر از خدمات بیمه تکمیلی نیزه بهره مند شدند.

معاون صندوق اعتباری هنر همچنین به استفاده هنرمندان از تسهیلات رفاهی و پرداخت وام توسط اعضای صندوق نیز اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۲هزار نفر از تسهیلات این صندوق بهره مند شدند.

وی به برنامه های آتی این صندوق نیز اشاره کرد و افزود:۴محور فعالیت جدید با دستور وزیر محترم به صندوق اعتباری هنر محول شده و کارهای زیر بنایی آن نیز در حال انجام است، که از این چهار محور در دهه فجر امسال رونمایی خواهد شد.

وی همچنین به سیاست های جدید این صندوق اشاره کرد و تصریح نمود: صندوق اعتباری هنر در تمامی رسانه ها و از طریق مدیران کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها اطلاع رسانی لازم صورت گرفته و اما اگر هنرمندان نتوانستند، عضو این صندوق شوند ایراد  از طرف ما بوده و در حال بازنگری هستیم که بتوانیم با اطلاع رسانی دقیق به تمامی هنرمندان کشور، بتواند از پتانسیل این صندوق بهره مند شوند.

وحیدی فرتاکید کرد: نمایندگان صندوق، مدیران ارشاد و معاونت های تخصصی و هنرمندانی که اطلاع کافی از صندوق دارندمی توانند به عنوان سفیر صندوق اعتباری باشند که خدمات بیشتر و بهتری به جامعه هنرمندان داده شود.

وی آدرس صندوق اعتباری را http://www.honarcredit.ir عنوان کرد و گفت : با مراجعه به این آدرس هنرمندان می توانند از شرایط و نحوه عضویت و مزایایی آن اطلاع کافی بگیرندو از طریق همین سایت هم ثبت نام کنند.

به گزارش ایرنا، سفر صندوق اعتباری هنر دوازدهمین سفر خود را به استان آذربایجان غربی اختصاص داده است .

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شش =