بیش از ۷ کیلوگرم نقره قاچاق در گمرک بازرگان کشف شد

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران این گمرک طی ۲ عملیات بازرسی به کمک دستگاه های ‘ایکس ری’ موفق به کشف هفت کیلو و ۲۵۰ گرم نقره قاچاق شدند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در یکی از عملیات ها، ماموران به یکی از مسافران و چمدان همراهش مشکوک شده و پس از بازرسی به وسیله دستگاه ‘ایکس ری’ موفق شدند پنج کیلو و ۲۵۰ گرم نقره ساخته شده از این مسافر کشف کنند.
وی اضافه کرد: این مقدار نقره به شکل ماهرانه در چمدان، لباس و بدن این مسافر جاسازی شده بود.
وی افزود: همچنین این ماموران در عملیات دیگری تعداد زیادی دستبند مردانه از جنس نقره به وزن ۲ کیلو گرم کشف کردند.
مدیرکل گمرک بازرگان بیان کرد: در این رابطه ۲ نفر متهم پس از تشکیل پرونده از سوی گمرک بازرگان به مقام قضایی تحویل داده شدند.
به گزارش خبرماکو، گمرک بازرگان یکی از پرترددترین و مهم ترین گمرک های کشور است؛ این گمرک مجهز به ۲ دستگاه ‘ایکس ری’ کامیونی و یک دستگاه ‘ایکس ری’ چمدانی است و در کشفیات قاچاق از گمرکات صدرنشین به شمار می رود.
این گمرک در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شده و تنها مرز بین المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =