تردد مسافر از مرز بازرگان ۲۰ درصد کاهش یافت

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیر پایانه مرزی بازرگان گفت: تردد مسافر از این پایانه مرزی طی هشت ماه سال جاری ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، جابر اکبرپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در هشت ماه سال جاری ۸۹۶ هزار و ۶۳۱ نفر از پایانه مرزی بازرگان تردد داشته اند، افزود: این آمار در سال گذشته یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۶۸۴ نفر بود.
وی ادامه داد: میانگین تردد روزانه در هشت ماه سال جاری از مرز بازرگان، سه هزار و ۷۳۶ نفر برآورد شده است.
وی با بیان اینکه خروج مسافر ایرانی نیز نسبت به مشابه سال قبل با ۲۱۷ هزار و ۷۲۸ نفر تردد، ۴۱ درصد کاهش داشته است، افزود: خروج مسافر ایرانی در مدت مشابه سال قبل ۳۷۴ هزار و ۳۸۶ نفر بود.
به گزارش خبرماکو، مرز بازرگان از جمله مرزهای مهم واردات و صادرات کشور به شمار می رود که در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.
شهر مرزی بازرگان به عنوان نقطه خروجی مرز ایران به ترکیه در دامنه کوه آرارات قرار گرفته و نقطه انتهایی مسیر جاده ابریشم در ایران که از پل خاتون در مرز ترکمنستان شروع شده و پس از عبور از استان های خراسان، سمنان، تهران، قزوین و زنجان از آذربایجان غربی عبور کرده است محسوب می شود.
این شهر از طرف شمال در یک کیلومتری کشور ترکیه و از طرف شمال شرقی در امتداد مرزهای ایران با جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفته است و دروازه ایران به سمت اروپا به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =