حدود ۳۵۰۰ واحد صنفی در ماکو فعالیت می کند

منطقه آزاد ماکو – ماکو- رییس اتاق اصناف ماکو گفت: سه هزار و ۴۹۱ واحد صنفی در قالب ۹ اتحادیه در این شهرستان فعالیت می کند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، نعمت حیدرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۳۱ پروانه کسب جدید در اتحادیه های مختلف صادر شده که اتحادیه خواروبار فروشان با ۹۶ عضو جدید در صدر صدور پروانه قرار گرفته است.
وی افزود: اصناف شهرستان ماکو شامل فروشندگان مصالح ساختمانی، قنادان و نانوایان، اغذیه فروشان، خواروبار فروشان، آرایشگران و قالی بافان، پوشاک، زرگران، بنگاه داران، صنعتگران و فروشندگان لوازم خانگی است.
وی اضافه کرد: تعداد افراد مشغول به کار در اصناف شهرستان ماکو بیش از ۹ هزار نفر است.
وی به اهم فعالیت کارهای انجام یافته در اتاق اصناف ماکو نیز اشاره کرد و ادامه داد: قراردادی با سازمان منطقه آزاد ماکو برای ساماندهی صنوف مزاحم برای ایجاد مجتمع مکانیک ها در ماکو به امضا می رسد و در مراحل پایانی قرار دارد که پس از آن طی فرآیند های قانونی ۲۰۰ نفر از صنف مکانیکی های خودرو به آن محل جابجا می شوند.
رییس اتاق اصناف ماکو افزود: لازم است سازمان منطقه آزاد ماکو برای ساماندهی دیگر اصناف مزاحم جهت ایجاد مجتمع جدید زمینی دیگری در اختیار اتاق اصناف قرار دهد تا با انتقال صنوف مزاحم معضل ترافیک و مبلمان شهری حل شود.
وی از واگذاری زمین برای نمایشگاه داران اتومبیل در ورودی شهرک صنعتی شماره یک ماکو خبر داد و گفت: در مرحله اول ۳۰ واحد در این شهرک ایجاد خواهد شد.
به گزارش خبر ماکو، شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − نه =