شرط معافیت مالیاتی مناطق آزاد عمل به تکالیف مالیاتی است

منطقه آزاد ماکو – ماکو – سرپرست اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: شرط برخورداری واحدهای تولیدی فعال در مناطق آزاد در منطقه ماکو، عمل به تکالیف مالیاتی است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛ حسن کوماسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه اظهارنامه، نگهداری و ارائه اسناد و مدارک لازم مالی در زمان مورد نیاز به ادارات مالیاتی از جمله این تکالیف به شمار می رود.
وی، وجود شرکت های صوری در مناطق آزاد تجاری را یکی از مشکلات این مناطق عنوان کرد و ادامه داد: جرایمی نظیر پولشویی و فرار مالیاتی که توسط این شرکت ها انجام می شود، تشدید نظارت ها جهت جلوگیری از فعالیت این شرکت ها در مناطق آزاد را موجب می شود.
وی بیان کرد: ۲۸ هزار و ۵۰۰ مؤدی جدید از سال ۱۳۹۳ تاکنون در آذربایجان غربی شناسایی شده که با دریافت مالیات از این منابع جدید تا حدودی کمبود وصولی ناشی از معافیت هایی چون معافیت منطقه آزاد موجود در استان جبران می شود.
سرپرست اداره کل امور مالیاتی آذربایجان غربی ادامه داد: عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداختی به شهرداری و دهیاری های واقع در منطقه آزاد تجاری ماکو طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۴ درصد افزایش یافته است.
کوماسی گفت: امسال ۴۶ میلیارد ریال از محل سهم سه درصد عوارض مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شهرداری و دهیاری های منطقه آزاد تجاری ماکو، شوط و پلدشت قرار گرفته که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳۲ میلیارد ریال بود.
به گزارش خبرماکو، منطقه آزاد ماکو از اوایل دهه جاری شمسی در شهرستان های شمال آذربایجان غربی راه اندازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 1 =