ماهنامه”سوز” در ماکو مجوز انتشار گرفت

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  نخستین شماره ماهنامه” سوز” پس از دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در شهرستان ماکو منتشر شده و بر روی دکه های روزنامه فروشی رفت.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، نخستین شماره ماهنامه سوز با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی میر نظیر موسوی و زیر نظر شورای سردبیری و شورای سیاستگذاری در ۶۴ صفحه منتشر شد.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه سوز روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این ماهنامه به زبان فارسی  و ترکی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به صورت استانی منتشر می شود.

میر نظیر موسوی  افزود: رویکردهای اصلی این نشریه در حوزه علوم انسانی شامل فرهنگ، هنر، تاریخ و ادب و در حوزه‌ اجتماعی  است.

وی اضافه کرد: تلاش می کنیم با مطالعه و بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جدید جامعه و فعال‌سازی ظرفیت‌های مراکز علمی و پژوهشگران، حوزه‌های تعاملی آن‌ها با جامعه را پوشش دهیم.

وی بیان کرد: یافته‌های علمی برگزیده برای انتشار در این ماهنامه در راستای مشارکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های فرهنگ و اجتماع بوده و بیشتر آثار دارای نظریه‌ و راهکارهای عملی خواهد بود.

موسوی با اشاره به اهمیت فرهنگ ‌سازی در زمینه ‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی گفت: نهادینه‌ کردن فرهنگ اندیشه‌ ورزی و پرسش ‌گری، ارتقای نرخ سرانه مطالعه و بالا بردن سطح دانش جامعه از اولویت‌های اصلی ما در انتشار این ماهنامه است.

به گزارش خبر ماکو، میر نظیر موسوی  صاحب امتیاز و مدیر مسئول این نشریه، فارغ التحصیل رشته پژوهش علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد بوده و بیش از ۱۷ سال در عرصه رسانه های نوشتاری محلی و سراسری فعالیت داشته است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۴ نشریه در ماکو منتشر می شود.

شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =