کد خبر: 30265

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۲۲:۳۷

ماهنامه”سوز” در ماکو مجوز انتشار گرفت

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  نخستین شماره ماهنامه” سوز” پس از دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در شهرستان ماکو منتشر شده و بر روی دکه های روزنامه فروشی رفت. به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، نخستین شماره ماهنامه سوز با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی میر نظیر موسوی و زیر نظر […]

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  نخستین شماره ماهنامه” سوز” پس از دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در شهرستان ماکو منتشر شده و بر روی دکه های روزنامه فروشی رفت.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، نخستین شماره ماهنامه سوز با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی میر نظیر موسوی و زیر نظر شورای سردبیری و شورای سیاستگذاری در ۶۴ صفحه منتشر شد.

صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه سوز روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این ماهنامه به زبان فارسی  و ترکی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به صورت استانی منتشر می شود.

میر نظیر موسوی  افزود: رویکردهای اصلی این نشریه در حوزه علوم انسانی شامل فرهنگ، هنر، تاریخ و ادب و در حوزه‌ اجتماعی  است.

وی اضافه کرد: تلاش می کنیم با مطالعه و بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جدید جامعه و فعال‌سازی ظرفیت‌های مراکز علمی و پژوهشگران، حوزه‌های تعاملی آن‌ها با جامعه را پوشش دهیم.

وی بیان کرد: یافته‌های علمی برگزیده برای انتشار در این ماهنامه در راستای مشارکت در فرآیندهای تصمیم‌گیری در حوزه‌های فرهنگ و اجتماع بوده و بیشتر آثار دارای نظریه‌ و راهکارهای عملی خواهد بود.

موسوی با اشاره به اهمیت فرهنگ ‌سازی در زمینه ‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی گفت: نهادینه‌ کردن فرهنگ اندیشه‌ ورزی و پرسش ‌گری، ارتقای نرخ سرانه مطالعه و بالا بردن سطح دانش جامعه از اولویت‌های اصلی ما در انتشار این ماهنامه است.

به گزارش خبر ماکو، میر نظیر موسوی  صاحب امتیاز و مدیر مسئول این نشریه، فارغ التحصیل رشته پژوهش علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد بوده و بیش از ۱۷ سال در عرصه رسانه های نوشتاری محلی و سراسری فعالیت داشته است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۴ نشریه در ماکو منتشر می شود.

شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

 

ارسال دیدگاه