ماکویی ها امسال بیش از ۲۴ هزار جلد کتاب به امانت گرفتند

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رییس اداره کتابخانه های عمومی ماکو گفت: اعضای کتابخانه های عمومی این شهرستان ۲۴ هزار و ۲۵۵ جلد کتاب در هشت ماه امسال به امانت گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، صابر عبدالله پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هشت ماهه سال جاری از کتابخانه های این شهرستان کتاب به امانت گرفته شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است.
وی درباره تعداد مراجعه کنندگان به کتابخانه های عمومی درهشت ماه امسال بیان کرد: امسال ۴۲ هزار نفر به کتابخانه های این شهرستان مراجعه کرده اند.
عبدالله پوراظهار کرد: اعضای فعال کتابخانه های این شهرستان چهار هزار و ۸۸۷ نفر است که از این تعداد سه هزار و ۱۵۰ را بانوان و یکهزار و ۷۳۷ نفر را نیز آقایان تشکیل می دهند.
وی اضافه کرد: ۶ کتابخانه در این شهرستان وجود دارد که به همشهریان خدمات ارائه می‌دهند که از این تعداد سه کتابخانه مشارکتی و سه کتابخانه دیگر عمومی است.
وی ادامه داد: این کتابخانه‌های مشارکتی در ادارات و سازمان‌ها از جمله جمعیت هلال‌احمر ماکو، حوزه علمیه و زندان این شهرستان فعالیت می‌کند.
رییس اداره کتابخانه های عمومی ماکو گفت: در کتابخانه های این شهرستان ۸۳ هزار و ۱۵۶ جلد کتاب با موضوعات مختلف و متنوع وجود دارد، بیش از ۲۰هزارجلد در کتابخانه های مشارکتی است، که علاقه مندان مطالعه می توانند از آنها استفاده کنند.
به گزارش خبرماکو شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت یکی از شهرستان های شمالی استان آذربایجان غربی با ۲ کشور ترکیه و جمهوری خود مختار نخجوان هم مرز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =