۲هزارو ۶۷طرح اشتغال روستایی و عشایری درآذربایجان غربی مصوب شد

منطقه آزاد ماکو- ماکو – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: از مجموع چهار هزار و ۹۶۳ طرح ثبت شده در سامانه کارا در خصوص تسهیلات اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری، ۲ هزار و ۶۷ طرح مصوب شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، رضا نقی زاده روز سه شنبه در حاشیه دوازدهمین کارگروه اشتغال آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ارزش طرح های مصوب شده ۲ هزار میلیارد ریال است که با بهره برداری از این طرح ها برای پنج هزار و ۸۱۴ نفر اشتغال ایجاد می شود.
وی اضافه کرد: همچنین بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر از طریق سامانه کارا تا آذرماه ۹۷ در آذربایجان غربی تخصیص یافته است.
وی با اشاره به اینکه ۲۱ طرح در کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی به ارزش ۴۰۳ میلیارد ریال به صورت مستقیم بررسی شده است، افزود: ۱۳ طرح در حوزه جهادکشاورزی به ارزش ۲۰۳ میلیارد ریال، ۷ طرح در صنعت، معدن و تجارت به ارزش ۱۵۵ میلیارد ریال و یک طرح در حوزه ورزش و جوانان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: ارزش طرح های جدید مصوب شمال استان در دوازدهمین کارگروه اشتغال ۴۵ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۵۴۲ نفر است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، در پایان این کارگروه تفاهم نامه همکاری بین سازمان منطقه آزاد ماکو و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز منعقد شد.
منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =