۳۴۹۱ واحد صنفی در ماکو فعالیت می کند

منطقه آزاد ماکو – ماکو –  رییس اتاق اصناف ماکو گفت: سه هزار و ۴۹۱ نفر اصناف در قالب ۹ اتحادیه در این شهرستان فعالیت می کند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  نعمت حیدرزاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۳۱ پروانه کسب جدید در اتحادیه های مختلف صادر شده که اتحادیه خواروبار فروشان با ۹۶ عضو جدید در صدر صدور پروانه قرار گرفت.

وی افزود: اتحادیه ها شامل مصالح ساختمانی، قنادان و نانوایان، اغذیه فروشان، خواروبار فروشان، آرایشگران و قالی بافان، پوشاک، زرگران، بنگاه داران و صنعتگران و لوازم خانگی است.

وی اضافه کرد: تعداد افراد مشغول به کار در اصناف شهرستان ماکو بیش از ۹ هزار نفر است.

وی به اهم فعالیت کارهای انجام یافته در اتاق نیز اشاره کرد و ادامه داد: قراردادی با سازمان منطقه آزاد ماکو برای ساماندهی صنوف مزاحم برای ایجاد مجتمع مکانیک ها در ماکو قرار است به امضا برسد و در مراحل پایانی قرار دارد، که پس از آن طی فرآیند های قانونی عملیاتی خواهد شد، که در این مجتمع ۲۰۰صنوف مزاحم جابجا خواهند شد.

وی همچنین افزود: لازم است سازمان منطقه آزاد ماکو برای ساماندهی الباقی صنوف مزاحم جهت ایجاد مجتمع جدید زمینی دیگری در اختیار اتاق اصناف قرار دهد تا با انتقال صنوف مزاحم معضل ترافیک ومبلمان شهری حل شود.

وی در ادامه از واگذاری زمین برای نمایشگاه داران اتومبیل در ورودی شهرک صنعتی شماره یک ماکو خبر داد و گفت: در مرحله اولیه ۳۰ واحد در این شهرک ایجاد خواهد شد.

حیدرزاده در ادامه نسبت به تشدید بازرسی از صنوف اشاره کرد و افزود: اصناف طبق قانون باید بر روی کالاها قیمت نصب کنند و رعایت انصاف را داشته باشند.

وی گفت: شهروندان لازم است در موقع خرید حتما فاکتور خرید دریافت کنند تا در مواقع شکایت و بازرسی مستندات برای رسیدگی داشته باشند، و در صورت نیازبا شماره های ۳۴۲۲۳۸۹۷ و ۳۴۲۲۳۸۷۰ واحد بازرسی اتاق اصناف و شماره ۱۲۴ تماس بگیرند.

به گزارش خبرماکو،  شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 11 =