۴۰۰ گرم هروئین از کفش یک مسافر در گمرک بازرگان کشف شد

منطقه آزاد ماکو – بازرگان – مدیرکل گمرک بازرگان گفت: ماموران این گمرک در یک عملیات، موفق به کشف ۴۰۰ گرم هروئین از کفش یک مسافر خروجی شدند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی معصومی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این ماموران به کمک تیم عملیات و بازرسی و سگ های مواد یاب (سمگا) متوجه غیرعادی بودن وزن کفش های متهم شدند و پس از جدا کردن کفی آن ۴۰۰ گرم هروئین را که به شکل ماهرانه جاسازی شده بود را کشف کردند.
وی بیان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
معصومی اضافه کرد: گمرک بازرگان یکی از مبادی صدرنشین در کشفیات قاچاق و مواد مخدر است و اخیرا ماموران این گمرک توانستند یک محموله یکهزار و ۱۰۰ کیلو گرمی هروئین را کشف کنند.
وی ادامه داد: ماموران گمرک به کمک تیم مربیان و سگ های موادیاب در سال گذشته موفق شدند با انجام ۱۹۰ هزار فقره بازرسی و به طور متوسط پنج عملیات کشف در روز، یکهزار و ۴۸۵ مورد کشف مواد مخدر و کالای قاچاق را به نام خود ثبت کنند.
به گزارش ایرنا گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه و با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.
این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی تاسیس شده و تنها مرز بین المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هجده =