امسال ۹ وقف جدید در ماکو ثبت شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رییس اداره اوقاف و امور خیریه ماکو گفت: امسال نه وقف جدید به ارزش چهار میلیارد ریال در این شهرستان ثبت شده و تعداد موقوفه های آن به ۲۳۵ مورد رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، اسماعیل اسکندرزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۹ وقف جدید سال جاری چهار وقف منفعتی و پنج موقوفه نیز انتفاعی بوده و برای تامین هزینه های روزانه مساجد وقف شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه درآمد موقوفات ماکو در ۹ ماهه اول سال جاری دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود، اضافه کرد: این درآمد موقوفات برای هزینه های روزانه مساجد، کمک به فقرا، تبلیغات اسلامی، قرآنی و مذهبی صرف شده است.

وی اضافه کرد: برگزاری کلاس های قرآنی طی تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان و روستاهای آن با ظرفیت ۶۳۰ نفر انجام شده است.

وی افزود: اجرای ۴ مورد احکام له موقوفات و اخذ ۱۷ مورد سند ششدانگ مالکیت برای موقوفات، ثبت بیش از ۸۷ فقره اجاره نامه، اهدای ۲۰۰ جلد قرآن به مساجد و برگزاری محفل انس با قرآن از فعالیت های مهم اداره اوقاف ماکو در این مدت بوده است.

وی بیان کرد: در کنار فعالیت های اوقافی و ثبت موقوفات جدید، کمک به بهسازی مساجد و اجرای طرح های عام المنفعه به دنبال افزایش یافتن درآمدهای موقوفات ماکو از دیگر اقدام ها در جهت اهداف نیت های واقفان خیراندیش به شمار می رود.

به گزارش خبرماکو، سنت حسنه وقف از دیرباز به شکل های گوناگون در تاریخ بشر وجود داشته و اسلام آن را در مسیری روشن، منطقی، هدفدار، مترقی و دقیق قرار داده است.

شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =