بیش از۴۷ هزار دلار ارز قاچاق در مرز بازرگان کشف شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – فرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش مرزبانان ۴۷ هزار و ۳۲۸دلار ارز قاچاق در مرز بازرگان کشف و ضبط شد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  سرهنگ شیرزاد حاجی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:  در این ارتباط شش نفر از اتباع ترکیه و سه نفر از اتباع ایرانی دستگیر و با تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: ارزش این میزان ارز کشف شده را یک میلیارد و ۸۸۷ میلیون و ۷۷۶هزار ریال بود که اقلام کشف شده به همراه متهمان به تعزیرات حکومتی شهرستان ارجاع شد.

به گزارش خبرماکو؛  ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرزخاکی با کشور عراق دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =