حدود ۶۵۰کیلو گرم گوشت غیر قابل مصرف در ماکو معدوم سازی شد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رییس شبکه دامپزشکی ماکو گفت: مقدار ۶۳۸ کیلوگرم در نه ماهه سالجاری گوشت غیر قابل مصرف از مراکز عرضه کشف و معدوم سازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، فاطمه آیرم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از ابتدای سالجاری با نظارت بهداشتی بر قصابیهای و مراکز فروش فرآورده های های خام دامی توسط اکیپ های بهداشت عمومی ۳هزار و ۴۶۰ مورد انجام گرفت.

وی ادامه داد: در این مقدار بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی مقدار ۶۳۸ کیلو گرم گوشت غیر قابل مصرف کشف و ضبط شده است.

وی اضافه کرد: برابر قوانین سازمان دامپزشکی کشورهرگونه قطعه بندی مرغ و گوشت در مراکز و قصابیها ممنوع می باشد و قطعه بندی مرغ فقط در مراکز دارای مجوز قابل انجام است لذا تمام متصدیان واحدهای عرضه گوشت از هر گونه قطعه بندی گوشت و مرغ خودداری نمایند.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت عموم مردم یاد آور شد: شبکه دامپزشکی با مصادیق تخلف در عرضه غیر بهداشتی و کشتار غیر مجاز دام و طیور برخورد قانونی می کند.

آیرم با قدردانی از همراهی شهروندان در استفاده از گوشت قرمز سالم و دارای نشان دامپزشکی ادامه داد: مردم می توانند هرگونه تخلف بهداشتی را در این خصوص به شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.

به گزارش خبرماکو ، ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت به لحاظ جغرافیائی در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو قرار دارد.

۷۱۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + دوازده =