خیّران شوطی ۳٫۲ میلیارد ریال به ایتام کمک کردند

منطقه آزاد ماکو – شوط – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شوط گفت: خیّران در این شهرستان، سه میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال طی سال جاری به ایتام شهرستان کمک کردند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محرم آقاپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حال حاضر ۱۵۵ یتیم و ۸۱ فرزند خانواده بی بضاعت در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.

وی اضافه کرد: ۶۳۹ خیّر این شهرستان در ۹ ماه سال جاری ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در طرح اکرام ایتام و محسنین کمک کردند.

وی بیان کرد: رفع مشکلات ایتام در زمینه تامین مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان ایتام از جمله مواردی است که توسط حامیان انجام می شود.

وی ادامه داد: افراد خیّر می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ایتام، یتیم موردنظر خود را نیز برای کمک های مالی مستمر انتخاب کنند.

به گزارش خبرماکو، کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک های مردمی آغاز کرد و ۳۹ سال از فعالیت این نهاد می گذرد.

در سال های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال های اخیر وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک های مشاوره ای بخشی از این وظایف است.

کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شوط ۲ هزار و پنج خانوار با سه هزار و ۹۵۴ نفر جمعیت است؛ این شهرستان با بیش از ۴۸هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =