نان ماشینی و روغنی بیشترین سهم را در نانوایی های ماکو دارد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رییس اتحادیه نانوایان ماکو گفت: ۱۴۵ واحد نانوایی در این شهرستان فعال است که بیشترین سهم را نان ماشینی و نان روغنی به خود اختصاص داده است.

محبوب فتح اللهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از کل نانوایان، ۷۳ مورد مربوط به نان ماشینی، ۴۰ مورد نان روغنی، ۱۲ مورد نان لواش، ۱۲ مورد بربری سنتی، ۶ مورد سنگک پزی و سه مورد نان فانتزی در این شهرستان فعالیت دارد.
وی اظهار داشت: این تعداد روزانه ۳۴ هزار و ۸۰۰ تن نان پخت می کنند که متوسط روزانه پخت هر نانوایی ۶ کیسه ۴۰ کیلویی است.
وی با بیان اینکه هیچ گونه مشکلی در تامین نان شهرستان وجود ندارد، ادامه داد: تمامی نانوایی ها در ماه سه روز می توانند تعطیل کنند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ماکو نیز از انجام یکهزار و ۲۷۹ مورد بازرسی از نانوایان این شهرستان طی سال جاری خبر داد و اضافه کرد: با این تعداد بازرسی، ۴۰ فقره پرونده تخلف به ارزش ۲۱ میلیون ریال تشکیل شده است.
یحیی کاظمی با تاکید بر نظارت و کنترل مستمر و مداوم بر نانوایی ها افزود: بازرسی از نانوایی ها جهت عرضه نان با کیفیت، رعایت موارد بهداشتی و جلوگیری از کم فروشی به صورت جدی انجام می شود.
به گزارش ایرنا، نان به عنوان قوت غالب مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ در این راستا نظارت دقیق بر عملکرد واحدهای خبازی ضروری است.
شهرستان ماکو با بیش از ۹۴ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =