۱۶۰ مددجوی کمیته امداد ماکو به اشتغال پایدار رسیدند

منطقه آزاد ماکو – ماکو- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکوگفت: امسال با پرداخت ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات، زمینه اشتغال پایدار ۱۶۰ مددجوی این نهاد فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محمد محمدنژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از محل اعتبار اشتغال پایدار روستایی، ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی طی سال جاری به مددجویان این نهاد اختصاص یافته است، افزود: قرار است از این اعتبار برای ۳۵۰ خانوار اشتغال زایی شود که از این تعداد ۱۶۰خانوار صاحب شغل شده اند.
وی ادامه داد: توانمندسازی مددجویان تحت حمایت این مدیریت با شروع برنامه پنج ساله ششم و از ابتدای سال جاری با اعطای تسهیلات در حوزه های صنفی، صنعت، کشاورزی، قالیبافی و دامپروری آغاز شده است.
وی بیان کرد: جمعیت مددجویی شهرستان ماکو با اشتغال برخی از مددجویان، در حال حاضر به ۳٫۵۲ درصد جمعیت این شهرستان رسیده است.
به گزارش خبرماکو، پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) چندی پیش سیاست‌های اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد با اولویت مناطق مرزی، محروم و روستایی و اعطای امتیاز ویژه به برخی از مددجویان را ابلاغ کرد.
بر اساس این سیاست ها، از طریق استعدادسنجی، آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و اعطای وام، زمینه توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانوارهای نیازمند فراهم می شود تا نیازمندان در تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی نقش موثری داشته باشند.
در این بخشنامه مناطق مرزی، محروم و روستایی در اولویت اجرای طرح‌های اشتغال قرار دارد و طرح های متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه یا طرح های منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا حمایت می‌شود.
علاوه بر این به مددجویان مجری طرح‌های اشتغال دانش‌بنیان و کارآفرین و طرح‌های مربوط به اشتغال مردانی که با زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد ازدواج کنند یا سرپرستی ایتام را بر عهده گیرند، امتیاز ویژه اعطا می‌شود.
کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو یکهزار و ۷۰۸ خانوار با سه هزار و ۲۷۳ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۷٫۰۴ درصد و ۳٫۵۲ از نظر جمعیتی تحت پوشش کمیته امداد ماکو است و از تمامی خدمات بهره مند هستند.
این شهرستان مرزی در شمال آذربایجان غربی و در مجاورت مرزهای ایران با ترکیه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + چهارده =